Tekvicový olej

Obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, E, zinok, draslík, fosfor, železo, mangán, selén, omega 3 a 6 nenasýtené mastné kyseliny. Pôsobí proti rakovine prostaty, infekciám močového ústrojenstva, stareckým škvrnám. Pomáha pri liečbe srdcových ťažkostí i pri problémoch s krvným obehom. Skrášľuje pokožku. Vylepšuje pamäť, koncentráciu. Znižuje pocit nervozity. … a okrem toho úžasne chutí. 

Prostata a rakovina prostaty

Problémy s prostatou sa týkajú mnohých mužov a prichádzajú spolu s pribúdajúcim vekom. Zväčšená prostata je problémom mužov nad 50 rokov. Viaceré vedecké štúdie preukázali, že tekvicový olej pozitívne ovplyvňuje žľazy prostaty a ovplyvňuje jej zdravie, čiže olej získaný z tekvicových semien možno označiť aj za prevenciu rakoviny prostaty.

Vysoká hladina cholesterolu vedie ku kardiovaskulárnym chorobám

Vysoký cholesterol patrí medzi primárne príčiny vzniku srdcovo-cievnych ochorení. Je dôsledkom vedenia nesprávneho životného štýlu. Esenciálne kyseliny a antioxidanty v tekvicovom oleji sú vhodným liečebným prostriedkom vysokej hladiny cholesterolu v krvi.

Tekvicový olej odstráni parazity

V ľudovom liečiteľstve bol tekvicový olej primárne využívaný na odstránenie parazitov z tela. Podobným spôsobom ho možno využiť aj dnes. Dôležité je užívať tekvicový olej ráno na lačný žalúdok. Následne je vhodné využiť preháňadlo, aby parazity z tela odišli. Tento spôsob je vhodné aplikovať viacero dní a po vyliečení organizmu dopriať preventívne kúry.

Zápalové ochorenie kĺbov – artritída

Zápal kĺbov je bolestivý. Tekvicový olej možno považovať za alternatívnu liečbu artritídy, ktorá nemá vedľajšie účinky na rozdiel od niektorých liekov. Na odstránení zápalu sa podieľajú antioxidanty i esenciálne kyseliny.Pôsobenie tekvicového oleja je oveľa rozsiahlejšie. Je stvorený ja na liečenie nasledovných problémov:

-prevencia infekcie močových ciest a inkontinenciu

– dodáva pokožke hydratáciu a výživu

-odstraňuje lupiny

-napomáha zdraviu žalúdka, žlčníka a vôbec celého tráviaceho traktu

– podieľa sa na zlepšení kvality vlasov a nechtov

-je vhodným detoxikačným prostriedkom

 

03